Uroda

Domowe maseczki na zimę

W okresie zimowym Twoja cera potrzebuje szczególnej troski. Wypróbuj domowe sposoby na ukojenie i wygładzenie skóry.

Napinająco działają glinki i drożdże, które zastygają na twarzy. Dzięki temu ściągają one rozszerzone pory, poprawiają ukrwienie i koloryt. Taką maseczkę można stosować 2 razy w tygodniu. Naturalną sproszkowaną glinkę zmieszaj z olejkiem arganowym, aż otrzymasz mazistą papkę. Olejek możesz zastąpić sokiem z marchwi, oliwą z oliwek, śmietaną lub naparem ziołowym. Rozprowadź papkę na twarzy, a po 20 min. zmyj ją letnią wodą. Glinkę zieloną, różową, czy żółtą możesz również stosować do skóry wrażliwej, czerwoną do naczyniowej, a białą do alergicznej. Do tłustej skóry idealne są drożdże. Zmieszaj świeże drożdże z odrobiną ciepłego mleka. Gęsta papkę rozprowadź na twarzy, a po 20 min. zmyj starannie ciepłą wodą.

Najpierw peeling, potem maska

Pod wpływem ciepła i wilgoci pory skóry rozszerzają się i lepiej wchłaniają substancje zawarte w maseczce. Zrobioną w domu papkę staraj się zużyć tuż po jej przygotowaniu, gdy jest świeża. Nie przechowuj jej w lodówce, bo wtedy straci swoje właściwości odżywcze. Przed nałożeniem maseczki starannie oczyść skórę. Dobrze jest zrobić peeling, np. z płatków owsianych (tolerowanych także przez cerę wrażliwą), który usunie martwe komórki naskórka i ułatwi działanie maseczki. 1-2 łyżki płatków owsianych zalej wrzątkiem, by powstała papka. Nałóż ja na twarz jak maseczkę, a po chwili masuj kolistymi ruchami skórę i spłucz wodą.

Napinająca żurawina

Papkę z żurawiny, otrąb pszennych i naparu ze skrzypu polnego możesz zastosować na dwa sposoby, by wygładzić skórę. 1 łyżkę zmielonej żurawiny i 2 łyżki otrąb pszennych zalej ½ gorącego naparu ze skrzypu polnego, aż otrzymasz papkę. Użyj jej do masażu twarzy – rozprowadź papkę, a po 10 minutach masuj nią skórę przez 2-3 min. Spłucz letnią wodą. Możesz zastosować ją jako okład. Rozprowadź papkę na gazy i przyłóż ją do twarzy na 15 min, co kilka min. oklepuj skórę palcami.

Superlifting z białka

Błyskawicznie napina wiotka skórę. Sprawdzi się też przy cerze tłustej i mieszanej, bo zwęża pory i ja wygładza. Ubij białko jaja kurzego na sztywna pianę, oddaj do niej 3-4 krople świeżo wyciśniętego z cytryny. Rozprowadź papkę na twarzy i szyi, po ok. 10 – 15 min, spłucz letnią przygotowaną wodą lub mineralną. Możesz do białka dodać 2 łyżki mąki owsianej. Taką pastę potrzymaj na twarzy przez ok. 20 min. (powinna ona wyschnąć). Zmyj ją letnią, potem zimną wodą. Stosuj 1-2 razy w tygodniu.

Comment here