Lifestyle

Top przekąski na poprawę humoru

Jeśli mam zły nastrój – prawdopodobnie jestem głodna! – znacie to? Niestety czasem nastrój przed przekąską jest gorszy niż po, bo przekąska jest ciężka i przyprawia nas o poczucie winy.

 Nikola Bilic photoxpress.com

Odżywianie ma ogromny wpływ na to jak się czujemy. I chodzi nie tylko o lekkostrawność, ale i zawartość składników odżywczych. To one mogą wydatnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Co jeść, by poczuć ulgę w głowie?

  1. Orzechy
    Poza tym, że poprawiają pamięć, zawierają też mnóstwo nienasyconych tłuszczów i witaminy z grupy B. Co prawda nie należą do szczególnie lekkostrawnych, jednak wydatnie wpływają na pracę mózgu, pomagając mu korzystać ze wszelkich zalet endorfin.
  2. Czekolada
    Dobroczynne endorfiny zawsze poprawiają nastrój,a jeśli jeszcze połączone są z doskonałym smakiem np. belgijskiej praliny – mamy już szczęście w pełnej krasie.
  3. Makaron z pesto
    Włoska kuchnia – mimo iż pojawia się w niej kilka typowo mącznych potraw, jest wyjątkowo pobudzająca. Węglowodany w połączeniu z oliwą z oliwek, bazylią, pomidorami lub ich przetworami to rozwiązanie gwarantujące dobre samopoczucie oraz sytość.
  4. Banan
    Potas i bardzo dobrze wchłaniające się węglowodany. Smaczne, zapewniające długą sytość oraz pożywne. Jeśli nie zjemy ich więcej niż trzy dziennie, nie musimy martwić się o utratę szczupłej sylwetki.
  5. Lody
    Duża zawartość cukru i tłuszczu – wiadomo, ale komu nie robi się lepiej, kiedy na podniebieniu czuje się słodki smak lodów waniliowych. Lody co prawda nie zapewnią nam mocy endorfin porównywalnej z czekoladą, ale na pewno są jednym z lżejszych deserów (pod warunkiem, że nie towarzyszą im dodatki takie jak śmietana, czekolada czy bakalie).
  6. Truskawki
    Doskonałe truskawki w Polsce dostępne są od maja do końca sierpnia. Wówczas można korzystać z ich dobroczynnych wartości. Truskawki pomagają pozbyć się z organizmu toksyn, zapewniając mu za to przeciwutleniacze.
  7. Przekąski sojowe
    Kotlet sojowy na zimno, przegryzany podczas długich godzin spędzonych przed komputerem? – zdecydowanie tak. Taka przekąska po pierwsze jest lekkostrawna i nie wyrządzi nam krzywdy nawet w sporych ilościach, po drugie przyspiesza produkcję serotoniny w mózgu.

Comment here