Uroda

4 obowiązkowe produkty kosmetyczne do makijażu ślubnego

Doskonale podkreślający najlepsze cechy urody, trwały i świeży – jakich kosmetyków użyć, by nasz makijaż w ten jedyny dzień był idealny?

O tym jaki ostatecznie kształt przybierze nasz makijaż na ślub, zdecydujemy po serii prób z wizażystką czy koleżanką. Nie ważne jaki mamy kolor oczu i włosów, czy planujemy makijaż bardzo mocny czy raczej delikatny – zawsze w TEN dzień powinnyśmy sięgnąć po kosmetyki z najwyższej półki, bo tylko one zapewnią nam długotrwały efekt i dobre samopoczucie.

O czym na pewno nie można zapomnieć?

 1. Maska nawilżająca
  Czy wykonujemy make up ślubny samodzielnie, czy sięgamy po pomoc specjalisty – zawsze musimy przygotować cerę pod makijaż. To przygotowanie najlepiej, jeśli trwa około tygodnia – tyle bowiem skóra wymaga czasu na „wypięknienie” czy pozbycie się tych drobniejszych niedoskonałości. Najważniejsze jest nawilżenie skóry, ponieważ to ono zapewnia jej elastyczność oraz zdrowy wygląd. Na pewno więc przyda się kuracja oparta o maski nawilżające. Mogą być te profesjonalne, nakładane w salonie kosmetycznym, ale nie zaszkodzi wzmocnić ich działania maseczkami kupionymi w drogerii.
 2. Baza pod makijaż
  Baza – najczęściej ta matująca – to obowiązkowy element każdego makijażu, który ma utrzymać się na twarzy przez całą noc. Baza nie tylko utrwala, ale także stanowi barierę między nie zawsze zdrowym w skutkach mocnym (ciężkim) makijażem, a delikatną skórą twarzy.
 3. Puder matujący lub fixer
  Kosmetyk, który pomoże zarówno w trakcie upału, jak i podczas deszczu. Zmatuje, odświeży i zwieńczy cały make up. Jeśli bezpieczniej czujemy się z fixerem, zaraz po wykonaniu make up`u nanosimy na twarz fixer i zapewniamy sobie trwałość podkładu i cieni przez całą noc. Uwaga fixera i pudru matującego zwykle nie używa się jednocześnie. Jeśli więc wybierzemy płynny utrwalacz makijażu, nie poprawiajmy go już później pudrem, bo możemy nabawić się brzydkich plam.
 4. Pomadka ochronna
  Całuśny dzień, w trakcie którego w dodatku trzeba kilka razy coś zjeść i wiele razy się napić. By usta były zawsze w dobrej formie, poleca się je malować co dwie godziny pomadką ochronną, która może podkreślić odcień szminki, ale również chroni przed miejscowym wysuszaniem.

Comment here