LifestyleUroda

Kosmetyczne must have 30-latki, czyli …

…kosmetyki, które musisz kupić przed 30-tymi urodzinami
Magiczna granica 30 lat to czas, kiedy należy zrewidować pogląd o kosmetykach i zaopatrzyć się nie tylko w te upiększające, ale także pielęgnacyjne i ochronne.

Zamiast gromadzić niezliczone ilości niesprawdzonych kosmetyków, skoncentrujmy się na tych, które są nam naprawdę potrzebne.

Krem intensywnie nawilżający na noc.
Co dziwne, wiele dwudziestolatek w ogóle nie używa żadnych kremów! – to fatalny błąd, który na pewno odbije się na skórze po 40 i 50 roku życia. W wieku 25 lat już na pewno powinno się używać kremu na noc, w wieku lat 30 krem delikatny, powinno zamienić się na głęboko nawilżający. W nocy właśnie nasza skóra odpoczywa i chętnie wchłania odżywcze składniki.

Płyn micelarny do demakijażu.
Jak wiadomo zmarszczki wokół oczu powstają u każdej kobiety. Szybkość ich pojawienia się zależy nie tylko od pielęgnacji (kremy), ale także genetyki i oczywiście demakijażu, podczas którego wiele kobiet robi sobie i swojej skórze wokół oczu krzywdę. Skóry wokół oczu nie można nadmiernie rozciągać ani pocierać, dlatego należy używać do demakijażu kosmetyków, które wystarczy przyłożyć do oka i poczekać aż rozpuszczą wszystkie kolorowe kosmetyki. Idealny jest płyn micelarny, najlepiej taki, który nie zawiera mydła i ma fizjologiczne pH.

Płyn/żel do mycia twarzy + tonik + peeling
Skóra z wiekiem się wysusza, dlatego też należy zmieniać kosmetyki do mycia, w trybie starzenia się skóry. Płyn czy żel do mycia powinien być oczyszczający, ale nie wysuszać skóry. Po umyciu skóry koniecznie trzeba stosować tonik, by skóra odzyskała naturalne pH. Do tego przynajmniej raz w tygodniu powinno się wykonywać peeling, który pomoże pozbyć się wysuszonego naskórka.

Krem na dzień.
Kremy, jakich używamy na co dzień spełniają kilka ważnych funkcji. Po pierwsze nawilżają – a to potrzebne każdej skórze. Po drugie chronią przed działaniem zewnętrznych czynników środowiska, np. przed promieniowaniem słonecznym. A po trzecie utrzymują makijaż. Idealnie dobrany krem na dzień powinien więc spełniać wszystkie oczekiwania naszej skóry, dlatego też warto dobrać go z kosmetyczką.

Baza pod makijaż i podkład.
Paniom po 30-tce nie przydadzą się mocno kryjące podkłady, które spełniają doskonale swoją rolę w przypadku wieczorowych wyjść, najczęściej u najmłodszych kobiet. Jeśli na naszej skórze pojawiają się zmarszczki, koniecznie używajmy podkładów lekkich albo rozświetlających. Zależnie od specyfiki naszej skóry, powinnyśmy też dobrać bazę pod make up. Dla kobiet o cerze tłustej przyda się baza matująca, dla wszystkich tych, którym delikatne zmarszczki przykryły okolice oka i ust, polecane są bazy silikonowe lub napinające.

Korektor.
Jeśli przed 30-tką nie używałyśmy korektora pod oczy, teraz warto zastanowić się nad jego zakupem. Taki kosmetyk po pierwsze idealnie niweluje zmęczenie, które w pewnym wieku coraz częściej się pojawia, a po drugie uwypuklają same oczy, rozjaśniając skórę pod nimi. Pamiętajmy, by korektor był dobrany do koloru skóry i podkładu, zbyt jasny, będzie mocno uwypuklał zmarszczki i wyglądał nienaturalnie.

Comment here